piątek, 22 marca 2013

Moda na ,,Harlem Shake''

http://www.youtube.com/watch?v=wx-h1T5VuO4&list=UUz_VHqt_lvNrf92iF_K5vkQ&index=2&autoplej=0&kolorek=123456&w=550&h=498&typek=0

 • Co to jest?
Harlem Shake to świeże (luty 2013), internetowe zjawisko. Chodzi o wirusowe video tworzone przez internautów do jednego, konkretnego 30-sekundowego podkładu muzycznego z gatunku trap'n'bass (mieszanka drum'n'bass, electro i dubstep). Autorem kawalka jest nowojorski DJ Baauer.
 • Jak się 'objawia'?
W pierwszych scenach każdego z filmików wszystko wydaje się być w porządku poza jedną osobą, która - zazwyczaj w masce czy kasku - tańczy do muzyki techno. Nikogo innego to nie rusza. Potem jest cięcie i w kolejnej scenie wszyscy szaleją, jakby impreza była w pełni i nikt jej nie kontrolował. Pojawiają się Power Rangers, Spiderman, człowiek z głową konia i wszystko, co wymyślą autorzy kontkretnego filmu.
 • Jak powstało?
Wszystko zaczęło się od vloggera Filthy Frank - na YouTube jako DizastaMusic, który swój filmik wrzucił do sieci pod koniec stycznia. Sam taniec jednak pochodzi od układu choreograficznego Harlem Shake, który powstał w latach 80. w Harlemie.W tym samym dniu grupa pięciu nastolatków z Queensland znana też jako TheSunnyCoastSkate umieściła na YouTube pierwszy filmik przypominający późniejsze memy. Wprowadzili oni między innymi cięcie w połowie filmiku i motyw z kaskiem.
W Polsce również powstało dużo memów Harlem Shake. Jednym z najpopularniejszych jest Harlem Shake w warszawskim metrze. Są także popularne wśród klubów sportowych- pierwszy wykonała drużyna futbol amerykański PLFA- Angels Toruń.

 • A czy wy macie własnego ''Harlem Shake'a''? :)

1 komentarz:

 1. Ja nie mam własnego Harlem Shake ;P
  Zapraszam do mnie
  Już od dawna cię obserwuję, pomożesz mi dobić do 200.
  Przepraszam za reklame.

  OdpowiedzUsuń

Wyraź swoją opinię